Heinäveden lomamökki on vuonna 2005 rakennettu 1-kerroksinen kesäasuttava lomamökki Heinävedellä. Kokonaispinta-alaltaan 105 m² kokoisessa hirsi-lomamökissä on keittiö, olohuone ja sisäsauna. Yhteensä vuoteita on 4 hengelle.

Varustukseen kuuluu astianpesukone, astiasto, dvd-soitin, jääkaappi, kahvinkeitin, kuivauskaappi, laituri, lapsivarustus, liinavaatteet, mikroaaltouuni, pakastin, pölynimuri, pyykinpesukone, radio, sähköliesi, stereot, suihku, takka, televisio, ulkogrilli sekä vene. Lomamökki on sähköistetty valaistuksena on sähkövalo ja lämmityksenä on sähkölämmitys. Kaikki vedet tulevat juoksevana vesijohdosta.

Heinäveden lomamökki sijaitsee suuren Kermajärvi-järven rannassa (etäisyys 30 m). Hiekka-pohjainen ranta on erittäin matala. Piha on luonnontilainen, havupuuvoittoinen ja kallioinen.


Heinäveden Lomamökin yhteystiedot
tulevat tähän myöhemmin sivupäivitysten
yhteydessä.

Heinäveden matkailuyrittäjä haluatko
mökkisi tiedot tähän? - ota yhteyttä.